Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.
x-betonet

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

MEXICO CLAUSURA:ΑΓΩΝΕΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1MEXICO CLAUSURA:ΑΓΩΝΕΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ Empty MEXICO CLAUSURA:ΑΓΩΝΕΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ Κυρ 10 Φεβ 2008 - 12:40

MEXICANOS

MEXICANOS

ΠΟΥΜΑΣ – ΜΟΝΤΕΡΕΪ
ΓΗΠΕΔΟ: OLIMPICO UNIVERSITARIO
ΘΕΣΕΙΣ: 62.000

ΠΟΥΜΑΣ
Συνέχισαν την κακή τους απόδοση στο πρωτάθλημα οι «φελίνες» και ηττηθήκαν για 3η συνεχόμενη αγωνιστική αυτή την φορά από την Αμέρικα, στο τοπικό ντέρμπι, δεχόμενη 2 γκολ από τους Nunez, Cabanas μέσα σε 9 λεπτά (34,42). «Μόνο με δουλειά μπορούμε να αναστρέψουμε την εις βάρος μας κατάσταση. Είναι η μόνη φόρμουλα, πρέπει να κοιτάξουμε μπροστά, ξέρουμε τον τρόπο» τόνισε ο Ferretti στους δημοσιογράφους δείχνοντας τον δρόμο της ανάκαμψης στους παίκτες του. Ο αμυντικός Velarde (3συμμ.) και ο εξτρέμ Barrera (3συμμ.) που συμμετείχαν στην προ-ολυμπιακή εθνική όπως και ο αμυντικό Castro (3συμμ.)που έπαιξε με την Τρι στις Η.Π.Α θα βρίσκονται κανονικά στην αποστολή της UNAM. Θα απουσιάσει για 4η σερί αγωνιστική ο τραυματίας επιθετικός Palencia (0συμμ.).

ΜΟΝΤΕΡΕΪ
Ακόμα μια πολύ καλή εμφάνιση πρόσθεσε η ομάδα του Lavolpe αλλά δυστυχώς έπεσε πάνω στον εξαιρετικό γκολκίπερ της Τζαγκουάρες Hernandez που κράτησε το 0-0. Ο πρώην εκλέκτορας της εθνικής Μεξικού εκνευρισμένος από την αστοχία των παικτών του (κυρίως του Suazo) στις πολλές ευκαιρίες που δημιούργησαν επικέντρωσε τις προπονήσεις στο τελείωμα των φάσεων. Ο αμυντικός ογκόλιθος Baloy (1συμμ/1) εξέτισε την ποινή των 2 αγωνιστικών και ξαναγυρίζει στην 11αδα των «ραγιάδος» για να τους ενισχύσει και στις στημένες φάσεις.

ΝΕΚΑΞΑ – ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ
ΓΗΠΕΔΟ: ΒΙΤΟΡΙΑ
ΘΕΣΕΙΣ: 27.000

ΝΕΚΑΞΑ
Ισόπαλη αναδειχτήκαν οι «κεραυνοί» στην Πουέμπλα με την τοπική ομάδα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Reyna σε μια αρίστη αντεπίθεση στο 19ο λεπτό, αλλά ο Gonzalez έγραψε το 1-1 με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου. Η Νέκάξα στα 3 πρώτα παιχνίδια της Κλαουσούρα έχει ισάριθμες ισοπαλίες (2 εκτός έδρας) και ο Salvador Reyes τόνισε στους παίκτες του ότι ήρθε η ώρα για να εκμεταλλευτούν την έδρα τους, η οποία θα είναι ασφυκτικά γεμάτη από τους πολυάριθμους οπαδούς των ερυθρόλευκων. Αγωνιστικά προβλήματα δεν υπάρχουν για την ομάδα από το Αγκουασκαλιέντε.

ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ
Εξαιρετικό ποδόσφαιρο απέδωσε η «μάκινα σελέστε» απέναντι στην Σαν Λούις και την συνέτριψε με 4-0. Ο χορός των γκολ ξεκίνησε με τον Zeballos (56), συνεχίστηκε με γκολάρα του Villaluz (60) και ολοκληρώθηκε με τον Sabah (81 και 84).Η νίκη αυτή ανέβασε στα ύψη την ψυχολογία της ομάδας του Markarian και πλέον ο επόμενος στόχος είναι το διπλό στο Αγκουασκαλιέντε επι της Νεκάξα. Ο 64χρονος τεχνικός δεν μπόρεσε να προετοιμάσει την ομάδα όπως θα ήθελε αφού έλειπαν από τις προπονήσεις μεσοβδόμαδα οι διεθνείς Torrado (3συμμ.), Villaluz (1συμμ/1), Dominguez (3συμμ.), Andrade (3συμμ.), Bonet (3συμμ.) και Zeballos (1συμμ/1).

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ – ΠΑΤΣΟΥΚΑ
ΓΗΠΕΔΟ: ΚΟΡΟΝΑ
ΘΕΣΕΙΣ: 20.000

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ
Άσχημα ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο η Σάντος και βρέθηκε πίσω στο σκορ από το τέρμα του Garcia στο 15ο λεπτό. Στην επανάληψη ανέβασε στροφές πιέζοντας την εστία της Βερακρούζ και η ισοφάριση επιτεύχθηκε με εξαιρετικό βολέ του Torres (56ο). Στα ρηχά έχουν μείνει τις 3 πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος οι «πολεμιστές» που έχουν πετύχει 4 μόνο τέρματα και μετράνε 3 ισοπαλίες. Ο Daniel Guzman προσπαθεί να ανεβάσει ρυθμούς στην ομάδα του για να βρει το γνωστό καλό της εαυτό και να αρχίσει να σκαρφαλώνει στις πρώτες θέσεις του βαθμολογικού πίνακα. Από τις τελευταίες προπονήσεις της ομάδας έλειπαν οι διεθνείς Castillo (1συμμ.), Arce (3συμμ.).Ο Vuoso (3συμμ.) και ο Jimenez (1συμμ) ξεπέρασαν τα προβλήματα τραυματισμών και θα συμμετέχουν στην αποστολή της ομάδας.

ΠΑΤΣΟΥΚΑ
Ένα καταπληκτικό σουτ του Cacho στο 50ο λεπτό νίκησε τον τερματοφύλακα της Άτλας Bava χαρίζοντας τους 3 πόντους στην ομάδα του, σε ένα παιχνίδι όπου η «τούζος» είχαν την πρωτοβουλία καθόλη την διάρκεια του. Η Πατσούκα εκμεταλλεύτηκε για δεύτερη φορά την έδρα της (είχε κερδίσει και την Άτλας) ανεβαίνοντας στην 2η θέση του πρώτου ομίλου με 6 βαθμούς. Ενόψει του δύσκολου παιχνίδιου στο Τορεόν ο Enrique Meza είδε με ικανοποίηση τον επιτελικό χαφ Gimenez (1συμμ) να είναι πλέον έτοιμος να ξεκινήσει στην βασική 11αδα. Από τις προπονήσεις της εβδομάδας απουσίαζαν οι Pinto (1συμμ), Cacho (3συμμ/3) που βρίσκονταν με την εθνική Μεξικού στις Η.Π.Α και ο διεθνής με την προ-ολυμπιακή ομάδα Ridriguez (3συμμ.).