Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

MEXICO CLAUSURA:ΑΓΩΝΕΣ TΕΤΑΡΤΗΣ

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1MEXICO CLAUSURA:ΑΓΩΝΕΣ TΕΤΑΡΤΗΣ Empty MEXICO CLAUSURA:ΑΓΩΝΕΣ TΕΤΑΡΤΗΣ Τετ 13 Φεβ 2008 - 16:26

MEXICANOS

MEXICANOS

ΠΑΤΣΟΥΚΑ – ΤΙΓΚΡΕΣ

ΓΗΠΕΔΟ: HIDALGO
ΘΕΣΕΙΣ: 25.000

ΠΑΤΣΟΥΚΑ
Δεν μπόρεσαν οι «τούζος» να αποσπάσουν θετικό αποτέλεσμα στο Τορεόν καθώς έχασαν με 2-1 από την Σάντος. Οι γηπεδούχοι βρεθήκαν μπροστά στο σκορ με τον Ortiz μόλις στο 10 λεπτό, η Πατσούκα απάντησε άμεσα με τον Caballero (19ο) αλλά 2 λεπτά αργότερα ο Torres έγραψε το 2-1. Η ομάδα του Enrique Meza δείχνει πολύ δυνατή στα εντός έδρας παιχνίδια της (2/2 νίκες) όμως χάνει μεγάλο μέρος της δυναμικότητας της όταν αγωνίζεται μακριά από το Hidalgo (2 ήττες). Ο Μεξικάνος τεχνικός θα έχει πλήρη αποστολή κόντρα στην Τίγκρες.

ΤΙΓΚΡΕΣ
Δεύτερη σερί ήττα γνώρισε η ομάδα του Gallego αυτή την φορά στην έδρα της από την Βερακρούζ. Η Τίγκρες μετά το 0-1 (Candia 46) έμειναν με 9 παίκτες εξαιτίας της αποβολής των Sancho (52), Chavez (60) και οι «κόκκινοι καρχαρίες» εκμεταλλευτήκαν το αριθμητικό πλεονέκτημα ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 0-3(De Nigris 69, Ruiz αυτογκόλ 90). Άρχισαν να «ζώνουν τα φίδια» τον Αργεντίνο τεχνικό που μετά το καλό ξεκίνημα βλέπει την ομάδα του βρίσκεται κοντά στην Βερακρούζ στην βαθμολογία της 3ετιας. Ενόψει του δύσκολου ταξιδιού στην Πατσούκα δεν μπορεί να υπολογίζει στους τιμωρημένους Sancho (μέσος 4συμμ.), Chavez (αμυντικός 3συμμ) ενώ παραμένουν εκτός ο Αργεντινός επιθετικός «Gata» Fernandez (1συμμ./1) και οι τερματοφύλακες Zermeno (1συμμ), Urbina (0συμμ). Στον αντίποδα επιστρέφει ο βασικότατος μεσοαμυντικός Cubero (3συμμ/1).

ΑΜΕΡΙΚΑ – ΜΟΝΑΡΚΑΣ

ΓΗΠΕΔΟ: AZTECA
ΘΕΣΕΙΣ: 104.000

ΑΜΕΡΙΚΑ
Δεύτερη συνεχόμενη νίκη πέτυχαν οι «αετοί» καθώς πέρασαν από το Tres de Marzo με 1-2. Ο Παραγουανός επιθετικός Cabanas σκόραρε εις διπλούν (πέναλτι 45, 79) δίνοντας αέρα 2 τερμάτων στην ομάδα του και η Τέκος, που έπαιζε από το 44ο λεπτό με 10 παίκτες εξαιτίας της κόκκινης κάρτας που αντίκρισε ο Huerta, μείωσε με τον Droguett 5 λεπτά πριν το τελευταίο σφύριγμα. Ο Brailovski, ο οποίος είδε την ομάδα του να ανεβαίνει στην 1η θέση του δευτέρου ομίλου περιμένει ακόμη μια εμφατική νίκη απέναντι στην παραποιούσα Μονάρκας για ευχαριστήσει τους οπαδούς που θα κατακλύσουν το Azteca. Ενδέχεται να αγωνιστεί ο Ουρουγουανός μεσοεπιθετικός Lopez (2 συμμ) που ξεπέρασε τον τραυματισμό του.

ΜΟΝΑΡΚΑΣ
Δεν τα κατάφερε η Μονάρκας στο Κανκούν και ηττηθηκε με 2-0 από τους πρωταθλητές. Παρότι βρέθηκε να χάνει με 2 γκολ διαφορά από το πρώτο ημίχρονο (Maldonado 11ο, Carevic 41ο) η Μορέλια πίεσε στην επανάληψη την εστία της Ατλάντε όμως δεν ευτύχησε να σκοράρει. Τρίτο σερί εκτός έδρας παιχνίδι για την ομάδα του David Patino, που μετά το ξεκίνημα με τις 2 νίκες γνώρισε ισάριθμες ήττες και απομακρύνθηκε από την κορυφή της βαθμολογίας. Ο Μεξικάνος τεχνικός θα έχει ξανά στην φαρέτρα του τον αμυντικό Romero (3συμμ.) που ήταν τιμωρημένος.

ΠΟΥΕΜΠΛΑ – ΠΟΥΜΑΣ

ΓΗΠΕΔΟ: CUAUHTEMOC
ΘΕΣΕΙΣ: 46.000

ΠΟΥΕΜΠΛΑ
Νίκη ζωτικής σημασίας πέτυχε η «φράνχα» στο Τσιάπας. Η ομάδα του Sanchez Sola στάθηκε πολύ καλά στο πρώτο ημίχρονο και κατάφερε 5 λεπτά πριν την ολοκλήρωση του να ανοίξει το σκορ με τον Mora. Στην επανάληψη με έξυπνη τακτική κράτησε τους αντιπάλους μακριά από την εστία της και κατέκτησε εύκολα το 3ποντο. Ο Μεξικάνος προπονητής είδε την Βερακρούζ να κερδίζει έτσι η βαθμολογία στις τελευταίες θέσεις για τον υποβιβασμό έμεινε αναλλοίωτη. Η Πουέμπλα καλείται να δώσει ακόμα μια μάχη απέναντι στην Πούμας στοχεύοντας στους 3 βαθμούς που θα την φέρουν πιο κοντά στην σωτηρία. Ο βασικός επιθετικός Gonzalez (3συμμ/2) δύσκολα θα προλάβει την αναμέτρηση της Τετάρτης.

ΠΟΥΜΑΣ
Λύτρωσε την Πούμας και τους χιλιάδες που κατέκλυσαν το Olimpico ο Iniguez στο 88ο λεπτό χαρίζοντας στην ομάδα του την πρώτη της νίκη στην Clausura. Νωρίτερα (22ο λεπτό) ο Scocco άνοιξε το σκορ για τους «φελίνες» όμως ο Suazo ισοφάρισε 15 λεπτά αργότερα και το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε από τον Iniguez. Ο Ferretti περιμένει το ξέσπασμα της ομάδας του, που ξεκίνησε την Clausura στοχεύοντας την κατάκτηση του τίτλου όμως οι 3 συνεχόμενες ήττες την έφεραν στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. Μακροχρόνιο πρόβλημα για τον Μεξικανοβραζιλιάνο τεχνικό παραμένει ο επιθετικός Palencia (0συμμ.) ενώ και ο πιτσιρικάς μεσοεπιθετικός Barrera (4συμμ.) δεν θα δώσει το παρών στο σημερινό αγώνα.

ΤΖΑΓΚΟΥΑΡΕΣ – ΝΕΚΑΞΑ

ΓΗΠΕΔΟ: VICTOR MANUEL REYNA

ΤΖΑΓΚΟΥΑΡΕΣ
Αιφνιδιάστηκε η Τζαγκουάρες από την μαχητικότητα της Πουέμπλα και βρέθηκε να χάνει στο 40ο λεπτό με το γκολ του Mora. Στο δεύτερο μέρος παρά τις προσπάθειες να γυρίσει το παιχνίδι δεν τα κατάφερε γνωρίζοντας έτσι την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα. Ο Rene Isidoro Garcia, που επιστρέφει στον πάγκο της ομάδας του μετά την τιμωρία του, περιμένει καλύτερη εμφάνιση από το βαρόμετρο της ομάδας του «Bofo» Bautista που δεν τα πήγε αρκετά καλά κόντρα στην «φράνχα». Η ομάδα από το Τσιάπας δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα και θα παρατάξει ότι καλύτερο διαθέτει στο αποψινό παιχνίδι.

ΝΕΚΑΞΑ
Την πρώτη της νικη στο πρωτάθλημα πέτυχε η ομάδα του Salvador Reyna απέναντι στην «μάκινα». Μόλις στο 4ο λεπτό οι «κεραυνοί» άνοιξαν το σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Rodallega και στις καθυστερήσεις ο Pereira διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Αήττητη παραμένει στην Clausura η Νεκάξα που σκαρφάλωσε στην 2η θέση του τρίτου ομίλου με τους 6 βαθμούς που συγκεντρώνει. Ο Μεξικάνος τεχνικός θα έχει όλους τους παίκτες στην διάθεση του ενόψει της αναμέτρησης στην δύσκολη έδρα της Τζαγκουάρες.

ΒΕΡΑΚΡΟΥΖ – ΣΑΝ ΛΟΥΙΣ

ΓΗΠΕΔΟ: LUIS PIRATA FUENTES
ΘΕΣΕΙΣ: 30.000

ΒΕΡΑΚΡΟΥΖ
Σαρωτική η Βερακρούζ διέλυσε με 0-3 την Τίγκρες στο Universitario. Μετά από ένα κακό πρώτο ημίχρονο οι «κόκκινοι καρχαρίες» πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Candia (46ο λεπτό) και διεύρυναν το υπέρ τους αποτέλεσμα με πέναλτι του De Nigris στο 69ο λεπτό (ενώ προηγουμένως η UANL είχε μείνει με 9 παίκτες), το τελικό 0-3 διαμορφώθηκε με αυτογκόλ (στο 77ο λεπτό αποβλήθηκε ο Victorino της Βερακρούζ). Αναπτέρωση ηθικού στις τάξεις της ομάδας του Miguel Herrera που διατήρησε την διαφορά της από την Πουέμπλα στην βαθμολογία 3ετιας και ταυτόχρονα την μείωσε από την Τίγκρες. Στο κομβικό παιχνίδι κόντρα στους «μονομάχους» ο Μεξικάνος προπονητής θα στερηθεί τις υπηρεσίες του τιμωρημένου μέσου Victorino (4συμμ.) αλλά και του τραυματισμένου επιθετικού De Nigris (4συμμ/1).

ΣΑΝ ΛΟΥΙΣ
Σημαντική νίκη πέτυχαν οι «μονομάχοι» που κατέβαλαν 2-0 την Τολούκα στο Alfonso Lastras Ramirez. Ο Monjaraz στο 24ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους και ο Moreno ακριβώς με την λήξη διαμόρφωσε το τελικό σκορ σε ένα αγώνα που την πρωτοβουλία στην μεγαλύτερη διάρκεια είχε η ομάδα του Pekerman. Το «βαρύ πυροβολικό» της Σαν Λούις ο Alfredo Moreno (πρώτος σκόρερ της Apertura) βρήκε επιτέλους τον δρόμο για τα δίχτυα στην Clausura, προσδίδοντας στην ομάδα την επιθετική οντότητα που της έλλειπε στους πρώτους 3 αγώνες. Απέναντι στους «κόκκινους καρχαρίες» αναμένεται να επανέλθει στην αποστολή ο αναπληρωματικός μέσος Torres (2συμμ.) που εξέτισε την ποινή του.

ΜΟΝΤΕΡΕΪ – ΤΕΚΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ: TECNOLOGICO
ΘΕΣΕΙΣ: 33.000

ΜΟΝΤΕΡΕΪ
Δεν έπιασε καλή απόδοση η Μοντερέι στο Olimpico και γνώρισε την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα από την UNAM. Η ομάδα του Lavolpe βρέθηκε να χάνει από ένα τέρμα του Scocco (22ο) αλλά ο Suazo έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 37ο λεπτό και λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα ο Iniguez λύτρωσε τους γηπεδούχους. Αφήνουν πίσω το άτυχο αποτέλεσμα στην πρωτεύουσα οι «ραγιάδος» και εστιάζονται σε αυτό κόντρα στην Τέκος, στο οποίο το ζητούμενο είναι η νίκη μετά από 2 εντός έδρας ισοπαλίες. Ο Αργεντινός προπονητής θα έχει λευκό το απουσιολόγιο του ενόψει της επερχόμενης αναμέτρησης.

ΤΕΚΟΣ
Μέτρια εμφάνιση πραγματοποίησε η UAG και ηττήθηκε στην Γουαδαλαχάρα από την ανώτερη Αμέρικα. Οι γηπεδούχοι είχαν την ατυχία να μείνουν με 10 παίκτες (αποβλήθηκε ο Huerta στο 44ο λεπτό) και το πέναλτι που κέρδισαν οι πρωτευουσιάνοι μετουσίωσε σε τέρμα ο Cabanas. Στο δεύτερο μέρος ο Παραγουανός φόρ αύξησε το προβάδισμα για την ομάδα του (79) ενώ το μόνο που κατάφερε η Τέκος ήταν να μειώσει σε 1-2 στο 85ο λεπτό. Ο Jaime Ordiales προβληματίζεται με τα σκαμπανευάσματα τις ομάδας του και προσπαθεί να βρει τον τρόπο για να σταθεροποιηθεί η απόδοση των παικτών του. Δεν περιλαμβάνεται στα σχέδια του για την αναμέτρηση στο Μοντερέι ο Huerta (4 συμμ) που αντίκρισε την κόκκινη κάρτα την Παρασκευή.

ΤΟΛΟΥΚΑ – ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ

ΓΗΠΕΔΟ: NEMESIO DIEZ
ΘΕΣΕΙΣ: 27.000

ΤΟΛΟΥΚΑ
Χωρίς να είναι χειρότερη από την αντίπαλο της η Τολούκα έχασε με 2-0 στο Ποτοσί όμως παρέμεινε στην κορυφή του πρώτου γρουπ με 7 βαθμούς. Η ομάδα του Pekerman βρέθηκε να ηττάται με 1-0 στο 24ο λεπτό (Monjaraz) αλλά οι προσπάθειες της για ανατροπή δεν καρποφόρησαν και λίγο πριν την λήξη ο Moreno διαμόρφωσε το 2-0. Ο πρώην εκλέκτορας της εθνικής Αργεντινής καλείται να προετοιμάσει την ομάδα του για το σημαντικότατο παιχνίδι με την Κρουζ Αζούλ ξεπερνώντας ταυτόχρονα το σοκ από την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα. Οι «κόκκινοι διάβολοι» δεν αντιμετωπίζουν αγωνιστικά προβλήματα και θα αγωνιστούν με την καλύτερη δυνατή 11αδα.

ΚΡΟΥΖ ΑΖΟΥΛ
Δυο τέρματα ένα στο ξεκίνημα του παιχνιδιού (Rodallega στο 4ο με πέναλτι) και το άλλο λίγο πριν την λήξη (Pereira) στάθηκαν ικανά για να γνωρίσει η Κρουζ Αζούλ την ήττα από την Νεκάξα. Ο Markarian βλέπει την ομάδα του στα 4 πρώτα παιχνίδια να έχει πετύχει μόνο μια νίκη και με τους 4 βαθμούς που έχει συλλέξει βρίσκεται στην τελευταία θέση του τρίτου γκρουπ. Η έδρα της Τολούκα είναι πανίσχυρη και η «μάκινα» πρέπει να πιάσει υψηλά στάνταρτς απόδοσης αν δεν θέλει να φύγει για ακόμη μια φορά χωρίς βαθμολογικό όφελος. Ο Ουρουγουανος προπονητής δεν αντιμετωπίζει αγωνιστικά προβλήματα.

ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ – ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ

ΓΗΠΕΔΟ: JALISCO
ΘΕΣΕΙΣ: 62.000

ΓΟΥΑΔΑΛΑΧΑΡΑ
Στην κορυφή του 3ου ομίλου αλλά και της γενικής βαθμολογίας βρίσκεται η Τσίβας μετα την νίκη της στο κλασσικό ντέρμπι της Γουαδαλαχάρα επί της Άτλας. Η ομάδα με τα περισσότερα εγχώρια πρωταθλήματα στο Μεξικό εκμεταλλεύτηκε την κούραση του αντιπάλου (έπαιξε μεσοβδόμαδα Λιμπερταδόρες) και με 2 τέρματα του Bravo (7ο ,87ο λεπτό) κατέκτησε το 3ποντο. Ο Efrain Flores προσδοκά ακόμα μια νίκη στο κατάμεστο Jalisco για να αποσπαστεί η ομάδα του από τους διώκτες της. Στα αγωνιστικά θα απουσιάσουν για ακόμη μια αγωνιστική οι αμυντικοί Esparza (0συμμ.), Mejia (0συμμ.) και ο τερματοφύλακας Hernandez (0συμμ.).

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ
Επιτέλους νίκη για την Σάντος που κατέβαλε με 2-1 την Πατσούκα. Ο Ortiz έδωσε το προβάδισμα στο 10ο λεπτό στους «μονομάχους» αλλά οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Cavallero (19ο) και 2 λεπτά αργότερα ο Torres πέτυχε το δεύτερο τέρμα της ομάδας του. Ο Daniel Guzman θέλει να κρατήσει την ομάδα του σε εγρήγορση λόγω του πολύ δύσκολου παιχνιδιού που ακολουθεί κόντρα στην πρωτοπόρο Τσίβας. Οι Luduena, Arce μαζί με τους Vuoso, Benitez συνθέτουν ίσως την καλύτερη μεσοεπιθετική γραμμή του πρωταθλήματος και οι οπαδοί των πρασίνων περιμένουν σε συναντήσεις όπως αυτή της Γουαδαλαχάρας να αποδείξουν την αξία τους.

ΑΤΛΑΝΤΕ – ΑΤΛΑΣ

ΓΗΠΕΔΟ: ANDRES QUINTANA ROO
ΘΕΣΕΙΣ: 22.000

ΑΤΛΑΝΤΕ
Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα σημείωσαν οι πρωταθλητές με 2-0 απέναντι στην Μορέλια. Ο Maldonado με πέναλτι στο 11ο λεπτό και ο Carevic στο 41ο έδωσαν αέρα 2 τερμάτων στην ομάδα τους από το πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο παρά την πρωτοβουλία των φιλοξενούμενων το διατήρησαν σχετικά εύκολα. Τρίτο συνεχόμενο παιχνίδι για την ομάδα του προφέσορ Cruz εντός έδρας που έχει σαν στόχο να ντουμπλάρει τις νίκες κόντρα στην Άτλας μειώνοντας έτσι την διαφορά από τις ομάδες της κορυφής. Οι αμυντικοί Alcantar (1συμμ.) και Castillo (2συμμ.) δίνονται αμφίβολοι ενόψει της αναμέτρησης με τους «ζόρος».

ΑΤΛΑΣ
Κουρασμένη παρουσιάστηκε στο τοπικό ντέρμπι η Άτλας και όπως ήταν φυσιολογικό έχασε από την καλύτερη της Τσίβας. Ο διεθνής επιθετικός Bravo έκρινε την αναμέτρηση με τα 2 τέρματα που πέτυχε στο 7ο και στο 87ο λεπτό. Την συμμετοχή τους στο Copa Libertadores πληρώνουν στο πρωτάθλημα οι «αλεπούδες» που δεν έχουν μεγάλο βάθος στο ρόστερ τους για να μπορούν να ανταπεξέλθουν με επιτυχία και στις 2 διοργανώσεις. Ο Brindisi είναι αναγκασμένος να χρησιμοποεί σχεδόν την ιδία 11αδα και όπως είναι λογικό η κούραση έχει απέλθει καθώς η ομάδα του θα αγωνιστεί για 5 παιχνίδι μέσα σε 2 εβδομάδες. Φουλ αποστολή θα έχει σήμερα ο Αργεντινός προπονητής.

2MEXICO CLAUSURA:ΑΓΩΝΕΣ TΕΤΑΡΤΗΣ Empty nikes gia veracruz kai guadalahara!! Τετ 13 Φεβ 2008 - 17:45

sxistomatis

sxistomatis

mexicane nomizo ta parapano duo simeia exoun megali pi8anotita epali8eusis!!!!skeftomai na ta akolou8iso....( perimeno na do pos 8a kini8ei to market stin asia prin apofasiso) ta statistika gia america kai pumas einai kala alla toulaxiston tin pumas skeftomai na tin afiso apekso ka8os i anagki ba8mon apo tin puebla einai megali...proerxetai ki apo niki ektos edras ...opote i epilogi tis puma exei megaloo risko ....i america mporei stin mera tis na kerdisei opoiodipote antipalo alla parousiazei diakimnseis stin apodosi tis kai episis protimo na tin afiso apekso!!!!! Bebaia ston Cabanas exoun ena epi8etiko pou mporei na balei goal apo to pou8ena...omos suxna pixna i amina tis kanei la8oi ta opoia mporei na ekmetaleitei i monarcas...

veracruz exei anagki ba8mon ki genika exei kali paradosi enation tis san louis exontas kerdisei tis treis teleuteaies anametriseis stin edra tis

Quadalahara einai i agapimeni mou omada sto Mexico opote tin akolou8o!!!!

MEXICANOS

MEXICANOS

Η Πατσούκα (δυνατή έδρα) θα εκμεταλλευτεί τα πολυποίκιλα προβλήματα των φιλοξενούμενων. Σε απόδοση >1,80 είναι αποδεκτό για καλό ΒΕΤ.
1

Στα 2 σερί εκτός έδρας παιχνίδια η Μορέλια έχει δεχτεί 8 τέρματα και δεν έχει σημειώσει κανένα! Ούτε σήμερα της δίνω τύχη στην φορμαρισμένη ομάδα του «Ρώσου». Αποδεκτή απόδοση >1,70.
1

Επιμένω ότι η Πουέμπλα δεν μπορεί να δημιουργήσει αλλά είναι καλή στον κλεφτοπόλεμο (αντεπιθέσεις) άρα της ταιριάζουν περισσότερο οι εκτός έδρας συναντήσεις (1 ισοπαλία και 1 νίκη σε 2 αγώνες). Αν η Πουμας εφαρμόσει έξυπνη τακτική (κάτι ξέρει παραπάνω ο Ferretti) δεν θα χάσει απόψε.
Χ2

Παιχνίδι μεταξύ ισοδύναμων ομάδων με τους Τσιαπανέζους να έχουν μικρό πλεονέκτημα.

Ο Μιγκέλ Χερέρα εχει μεταμορφώσει τους γηπεδούχους(σημαντικές οι απουσίες των Victorino και De Nigris )αλλά οι «μονομάχοι» αν και αδύναμοι εκτός μπορούν να κάνουν ζημιές.
1(LEVEL HC)

Άτυχη έχει σταθεί ως τώρα η ομάδα του Λαβόλπε και κόντρα στην περιορισμένων δυνατοτήτων Τέκος έχει την ευκαιρία να πετύχει την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.
1

Η αλλοπρόσαλλη «μάκινα» ταξιδεύει στο αφιλόξενο Μομπονέρα για να αντιμετωπίσει την ισχυρή ομάδα του Πέκερμαν.
1

Επιθετικές ομάδες αμφότερες είναι ικανές να προσφέρουν γκολ και θέαμα.
Over

Πολύ κουρασμένη η Άτλας δύσκολα θα αντισταθεί στις ορέξεις των πρωταθλητών.
1

sxistomatis

sxistomatis

pano -kato sumfonoume se ola ta simeia....

ASIA---metaboles stis apodoseis tou handicap

pumas 0,0.5@1.7 itan 1.85
pachuca 0-0.5,-1 @ 1.96 itan 2.02 ( oso meleto auto to paixnidi toso pio polu mou aresei i patsuka)
atlante -0.5 @ 1.84 itan 1.96 ( atlas me ta paixnidia pou edose stin ameriki gia na prokri8ei sto libertadores + libertadores mats sto la paz + mats prota8limatos me sxedon idia 11ada einai profanes pos 8a uparxei kourasi)
veracruz 0,-0.5 @ 2.16 itan 2.08 ( perimena to market na kuni8ei diaforetika!)
Toluca -0.5@2.08 itan 2.02
Quadalahara -0.5,-1 @ 2.11 itan 2.17 to over 2.5-3 @ 2.02 itan 2.06
Monterey -0.5 @ 1.98 itan 2.02
Jaguares -0.5@ 2.04 itan 1.98
America -0.5,-1 @ 1.92 itan 2.02 ( i america opos les ki esu mporei na ka8arisei to paixnidi, omos mou exei stoixisei sto parel8on kai panta to skeftomai ligo parapano prin pontaro niki tis!!! pantos exei kerdisei 3 xronia stin seira tin monarcas kai se sundiasmo me tin form stin opoia brisketai i monarcas o assos einai to pio pi8ano simeio)

oraios o tourkos....

ego epeksa telika guadalahara -0.5,1 @ 2.13, patchuca -0.5,-1@1.96 kai Veracruz 0,-0.5@2.12....tin america tin afisa apekso ( ouf!!!!) ... Smile Smile Smile

MEXICANOS

MEXICANOS

Η απίστευτη ισοφάριση της Άτλας μέσα στο Κανκούν επί των πρωταθλητών με πίκρανε αρκετά. Οι φιλοξενούμενοι αν και προηγηθήκαν 2 φορές, στο 62ο βρέθηκαν να χάνουν με 3-2 και λίγα λεπτά αργότερα μείνανε με 10 παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Μαριόνι. Δυστυχώς όμως για εμένα ο Μεντβίλ ακριβώς με την λήξη έγραψε το τελικό 3-3.

Υ.Γ. Σχιστομάτη είχες πολύ δίκιο για την Αμερικα.