Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

MEXICO CLAUSURA:ΑΓΩΝΕΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1MEXICO CLAUSURA:ΑΓΩΝΕΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ Empty MEXICO CLAUSURA:ΑΓΩΝΕΣ ΚΥΡΙΑΚΗΣ Κυρ 17 Φεβ 2008 - 16:20

MEXICANOS

MEXICANOS

ΠΟΥΜΑΣ – ΤΖΑΓΚΟΥΑΡΕΣ
ΓΗΠΕΔΟ: OLIMPICO
ΘΕΣΕΙΣ: 62.000

ΠΟΥΜΑΣ
Παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ η UNAM κατάφερε να ισοφαρίσει και να φύγει με τον ένα βαθμό από την Πουέμπλα. Το πρώτο μέρος δεν είχε πολλές αξιόλογες φάσεις και με την έναρξη της επανάληψης οι γηπεδούχοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Brown(59ο λεπτό) όμως 7 λεπτά αργότερα ο Αργεντινός Solari διαμόρφωσε το τελικό 1-1. Οι «φελίνες» μετά το αποκαρδιωτικό τους ξεκίνημα στο πρωτάθλημα (3 σερί ήττες) άρχισαν σιγά, σιγά να βρίσκουν τα πατήματα τους και ο Μεξικανοβραζιλιάνος τεχνικός τους, γνωρίζει πολύ καλά πως παιχνίδια με ομάδες μικρότερης δυναμικότητας (όπως η Τζαγκουάρες) πρέπει να κερδίζονται στο Olimpico. Ο μεσοεπιθετικός Barrera (4συμμ.) συμπεριλήφθηκε στην αποστολή ενώ εκτός θα είναι για ακόμη μια αγωνιστική ο επιθετικός Palencia (0συμμ.).

ΤΖΑΓΚΟΥΑΡΕΣ
Μετά από ένα ανούσιο παιχνίδι η Τζαγκουάρες αναδείχτηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τους «κεραυνούς» . Η ομάδα από το Τσιάπας δεν έπιασε καλή απόδοση απέναντι στην Νεκάξα και με τον πόντο που κατέκτησε βρίσκεται στην 4η θέση του πρώτου ομίλου. Ο Rene Isidoro Garcia είδε την ομάδα του για δεύτερο συνεχόμενο εντός έδρας παιχνίδι να μην φτάνει στην κατάκτηση της νίκης και πλέον χρειάζεται η Τζαγκουάρες να ξαναβρεί το καλό εκτός έδρας πρόσωπο (2 ισοπαλίες σε ισάριθμα παιχνίδια). Ο Μεξικάνος προπονητής θα έχει πλήρη αποστολή κόντρα στην UNAM.

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ – ΑΤΛΑΝΤΕ
ΓΗΠΕΔΟ:CORONA
ΘΕΣΕΙΣ: 20.000

ΣΑΝΤΟΣ ΛΑΓΚΟΥΝΑ
Συναρπαστικό παιχνίδι διεξάχθηκε στην Γουαδαλαχάρα, όπου η Σάντος ηττήθηκε με 3-2 από την τοπική ομάδα. Οι γηπεδούχοι προηγηθήκαν με 2-0 στο πρώτο μέρος με γκολ που πέτυχαν οι Bravo (17ο) Morales (35ο). Στο δεύτερο ημίχρονο οι «πολεμιστές» κατόρθωσαν να ισοφαρίσουν τον αγώνα με τέρματα των Vuoso 77ο, Castillo 80ο, όμως σε μια ολιγωρία της άμυνας στα τελευταία λεπτά δεχτήκανε το τρίτο γκολ από τον Bravo. Ο Daniel Guzman που θα επιδιώξει την επιστροφή στα νικηφόρα αποτελέσματα κόντρα στους πρωταθλητές, δεν θα έχει στην διάθεση του τον τιμωρημένο αμυντικό Ortiz (5συμμ/2).

ΑΤΛΑΝΤΕ
Τα αμυντικά τους λάθη πλήρωσαν τα «σιδερένια πουλάρια» και αναδειχτήκαν 3-3 με την Ατλας. Οι φιλοξενούμενοι προηγηθήκαν με τον Achucarro (15ο) και με τον Centurion (47ο) αλλά ισοφάρισε 2 φορές η Ατλάντε με τον Pereyra (44ο,48ο). Στο 62ο λεπτό ο Maldonado έγραψε το 3-2 και ενώ όλα έδειχναν ότι οι «ζόρος» που έπαιζαν με 10 από το 74ο (αποβολή Marioni) δεν θα μπορούσαν να αντιδράσουν, ήρθε σαν απομηχανής Θεός ο Mendivil (88ο) να διαμορφώσει το τελικό 3-3. Οι πρωταθλητές στα 4 παιχνίδια που έχουν αγωνιστεί στο Κανκούν μετράνε μόλις μια νίκη (2 ισοπαλίες και 1 ήττα) ενώ στο μοναδικό τους εκτός έδρας αγώνα πέρασαν νικηφόρα από την έδρα της Πούμας. Οι αμυντικοί Alcantar (1συμμ.) και Castillo (2συμμ.) δίνονται αμφίβολοι.

ΤΕΚΟΣ – ΠΟΥΕΜΠΛΑ
ΓΗΠΕΔΟ: TRES DE MARZO
ΘΕΣΕΙΣ: 23.000

ΤΕΚΟΣ
Ήττα με 3-0 υπέστη η UAG στο Tecnologico από την Μοντερέι. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ο Χιλιανός επιθετικός Suazo που σημείωσε χατ-τρικ (23ο,81ο,90ο). Η πανεπιστημιακή ομάδα της Γουαδαλαχάρα δεν έχει βρει ακόμα την απαιτούμενη σταθερότητα στο παιχνίδι της αφού στην καλύτερη της μπορεί να κερδίσει στην έδρα των πρωταθλητών (1-2 την Ατλάντε) ενώ στην χειρότερη να χάσει με κάτω τα χέρια από τους «ραγιάδος». Ο Jaime Ordiales ενόψει του αγώνα με την Πουέμπλα θα έχει την επιστροφή του αμυντικού Huerta (4 συμμ)

ΠΟΥΕΜΠΛΑ
Ακόμη μια ισοπαλία στο Cuauhtemoc για την Πουέμπλα, αυτή την φορά με την Πούμας. Η «φράνχα» προηγήθηκε με τον Brown στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και λίγα λεπτά αργότερα ο Solari έγραψε το τελικό 1-1. Αδυναμία να εκμεταλλευτεί την έδρα της δείχνει η ομάδα του Sanchez Sola, αφού σε 3 αναμετρήσεις έχει ισάριθμες ισοπαλίες συλλέγοντας 3 βαθμούς ενώ σε 2 εκτός έδρας παιχνίδια μάζεψε 4 βαθμούς (1 νίκη-1 ισοπαλία). Η θέση της ομάδας παραμένει δύσκολη όσον αφορά τον υποβιβασμό καθώς βρίσκεται στην προτελευταία θέση στην βαθμολογία 3ετιας, έτσι κατάκτηση βαθμών σε κάθε παιχνίδι είναι αναγκαία. Ο βασικός επιθετικός Gonzalez (3συμμ/2) δίνεται αμφιβολος.